Zlatý okruh

Zájezd po západní Americe

Den první - Los Angeles

Nesourodá metropole Los Angeles se roztahuje po rozlehlé pouštní kotlině a zabírá 2500 km2, přičemž její části mezi oceánem a horami se zasněženými vrcholky tmelí dohromady spletitá síť ucpaných dálnic. Je to barvitá směsice nákupních středisek, palem a bazénů, matoucí a podivná a zároveň překvapivě známá, a to díky celuloidovému image, který metropole šíří do celého světa.

Po snídani Vás čeká prohlídka pamětihodností této gigantické metropole od Olvera Street – což je nejstarší hlavní silnice města – až k Hollywoodu. Budete mít příležitost vkročit na chodník slávy a vidět Sunset Strip a Rodeo Drive. Žádná návštěva Západního Pobřeží by nebyla kompletní bez návštěvy Universal Studios, největších světových filmových a televizních studií. Nocleh v hotelu Marriott.

Marriott LA Downtown hotel je situován cca 1 km od samotného centra města. Hotelovým hostům je k dispozici: 24hodinová recepce, business center, lobby bar, lounge, Moody´s Bar and Grille, venkovní vyhřívaný bazén, fitness center. Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s toaletou, budíkem, kávovarem, elektrickým adaptérem, žehličkou se žehlícím prknem, sejfem, fénem a kabelovou televizí. V blízkosti hotelu jsou situována golfová hřiště: Brook Side Golf Course (cca 15 mil), Costa Mesa Golf Course (cca 35 mil). Známá Santa Monica Beach je vzdálena 20 mil.

Den druhý - Los Angeles – Palm Springs - Scottsdale

Po snídani přejezd Arizonou do Palm Springs – bohaté umělé oázy v Coloradské neboli Dolní poušti. Palm Springs se nachází uprostřed bujně zelené zemědělské krajiny plné šlechtěných golfových hřišť, luxusních obytných domů a milionářů, město, které ani zdaleka neodpovídá tradičním představám o poušti. Zastávka spojená s prohlídkou města a krátkým odpočinkem. Poté přejezd do Scottdale – rychle se rozvíjející pouštní oáze, kde španělská a indiánská vesnická architektura kontrastuje s „nóbl ranč“ stylem nových domů. Fakultativně možno užít atmosféru „Divokého Západu“ a navštívit „Rawhide“ (cowboy steak večeře, country-western music). Nocleh v Scottsdale v hotelu Amerisuites.

AAAmerisuites Scottsdale Civic Center je hotel, situovaný v centru starého města Scottsdale, v pěší vzdálenosti od nákupních možností, restaurací, galerií a nočních klubů. Hotelovým hostům je k dispozici: 24hodinová recepce, business center, bazén, prádelna. Všechny pokoje jsou vybaveny: koupelnou s toaletou, budíkem, kávovarem, fénem a kabelovou televizí.

Den třetí - Scottsdale – Sedona - Grand Canyon

Po snídani vyrazíme kaktusovou krajinou směrem na západ. Cestou se zastavíme v městečku Sedona, ležícím na prahu neobyčejně úchvatné krajiny rudých skal Red Rock Country. Přímo z údolí se zvedají obří stolové hory, kusty, svědecké hory a kupole z ohnivě rudého pískovce, které posloužily jako báječné kulisy k několika slavným kovbojkám Zana Greye. Dále pokračování přes malebný Oak Creek Canyon, domov obrovských útesů a masívních pískovců. Poté příjezd ke světově známému Grand Canyonu – velkého kaňonu řeky Colorado. Tahle „díra v zemi“ je skutečně velkolepý přírodní skvost, jehož rozměry a krása jsou mimo veškeré lidské chápání. Žádná fotografie ani statistické údaje nejsou sto popsat něco tak obrovského a nezměrného. Vyhlídky podél hrany kaňonu nabízejí výhled na měnící se barvy jednotlivých sedimentárních vrstev, které buď světlají, nebo tmavnou podle polohy slunce na obloze. Na dno kaňonu se můžete vypravit buď na mezkovi nebo pěšky nebo se prolétnout vrtulníkem či na palubě malého letadla anebo se nechat unášet rozbouřenými vodami Colorada na raftu. Transfer do hotelu, ubytování v Maswick Lodge.

Maswick Lodge je výhodně situována v blízkosti horního okraje Grand Canyonu (cca 5 minut). Hostům je k dispozici: 24hodinová recepce, bar, lounge, restaurace, obchody. Všechny pokoje jsou vybaveny: koupelnou s toaletou, televizí a klimatizací.

Den čtvrtý - Grand Canyon – Lake Powel

Ráno snídaně v hotelu. Pokud zmeškáte západ slunce nad Grand Canyonem, východ slunce je ještě působivější. Dnešní cesta povede od Grand Canyonu k Lake Powell, kde šumivá modrá voda obklopuje červené stěny kaňonu a pískové pláže. Největší krása tohoto rozlehlého, člověkem vytvořeného jezera může být oceněna v průběhu odpolední zábavní plavby. Můžete vidět gigantickou Glen Canyon Dam a Antelope Canyon. Pozdější volný čas můžete využít k procházce po Wahweap Marina, umístěné na pobřeží Lake Powell. Transfer ho hotelu a ubytování v hotelu Lake Powell Resort.

Hotel Lake Powell Resort je situován v jižním cípu jezera, na Wahweap Marina, v centru veškerého dění u jezera Powell. Hotel má všechny předpoklady pro příjemný odpočinek: nabízí služby recepce, 2 bazény, 2 restaurace, lounge, obchod se suvenýry, fitness center, lázeňské služby a přístup k rozmanitým aktivitám, které se dají realizovat u jezera Powell.

  • Okruh západní Amerikou
  • Okruh západní Amerikou
  • Okruh západní Amerikou
  • Okruh západní Amerikou
  • Okruh západní Amerikou