Mallorca výlety - kam se podívat na Mallorce

Těšíte se na dovolenou u moře a chtěli byste jí okořenit nějakými atrakcemi, výlety na Mallorce?

| 8. Února 2019

Na tento nádherný ostrov - Mallorca, proudí každoročně několik milionů turistů z různých koutů Evropy. Nejznámější je to samozřejmě o Němcích, ale výjimkou nejsou ani Španělové nebo Britové a v poslední době také Češi. Díky přímým spojům z Prahy, je to velmi dostupná destinace. Mallorca je také super co se týče používání cizích jazyků. Spousta pracovníků vypomáhajících při sezóně jsou Němci a Češi. Je tedy velmi pravděpodobné, že se místy obejdete bez znalosti dalšího jazyka. Pokud to však nepůjde můžete se spolehnout ještě na angličtinu a samozřejmě domácí španělštinu.

Mallorca výlety

Samozřejmě je fajn si jednoduše odpočinout na nějaké pěkné pláži, ale je škoda alespoň lehce neprocestovat tento ostrov. Jeho rozloha není příliš veliká a během 2 hodin se dá přejet celý. Výhodou také je, že nabídka výletů na Mallorce je opravdu široká. Dokonce se dá využít i řady portálů, které se výlety na Mallorce zabývají, a využít řady užitečných filtrů ať už podle polohy, ceny nebo aktivity.

Jaké jsou možnosti výletů?

Je dobré si předem lehce rozmyslet co chcete vidět a co na výletu plánujete dělat. Protože turistů je mnoho, je také vhodné si výlety rezervovat s předstihem. Vybírat pak můžete od klasického šnorchlování s projížďkou na lodi a navštívení jinak nedostupných zátok, přes různé projížďky na čtyřkolkách, kolech, motorkách atd., až po let balónem nebo projížďku na ponících.

Mallorca – výlety autem

Pro nás Čechy asi nejpopulárnější a nejhledanější typ výletu. Jednoduše si půjčíte nějaké auto a výlety si zařizujete podle sebe. Má to své výhody, že máte určitě volnost a můžete se zdržet, kde zrovna chcete. Také to má své nevýhody a to je pokud neznáte daná místa, může vás překvapit hromada aut a nemožnost zaparkovat nebo vám prostě jednoduše utečou nějaké zajímavosti. Proto je dobré se vydávat na fakultativní výlety na Mallorce, které jsou prováděny místními a ukážou vám to nejlepší z ostrova.

Mallorca – fakultativní výlety

Určitě se jedná o pohodlnější a přínosnější formu výletu. Nemusíte se stresovat a řešit, kde zaparkujete auto nebo kudy se dostanete na požadované místo. Navíc tyto výlety jsou často doprovázeny zajímavým a pěkným výkladem i nějakou hostinou či občerstvením. Pokud budete hledat dobře, můžete najít i výlety s českými či slovenskými průvodci. Tady je ale třeba přemýšlet dopředu, protože spousta z nich je rezervovaných i několik měsíců dopředu.

Kam na Mallorce

Pokud se již přehrabujete výlety na Mallorce, určitě jste se zadrhli a zjistili, že v tom nepřeberném množství nabídek, si neumíte vybrat. Ani vlastně nevíte, kam se podívat. Jako zkušení cestovatelé jsme na vás mysleli a důkladně tyto nabídky již projeli za vás a připravili jsme jednoduchý seznam – výlety Mallorca – těch nejlepších výletů na celé Mallorce.

Jak si vybrat výlet na Mallorce

Když máte tedy rozmyšleno, že chcete určitě vidět Dračí jeskyně nebo se raději podíváte na muzeum Nadala či se jen vykoupete, je také se dobré zamyslet na složení vaší skupiny. Některé výlety jsou super pro rodiny s dětmi jiné mohou být naprosto nevhodné a proto si vždy čtěte pozorně popisky výletů.

Záležet bude také, kde jste ubytováni. Sice ostrov přejdete za pár hodin, ale je celkem otravné strávit půl dne na cestách a přijet pozdě do hotelu, kde si ani neužijete případně zaplacený allinclusive. Obzvlášť pokud jste na cestách s dětmi, pak už vůbec je nechcete tahat vedrem po celém ostrově.

Kolik stojí výlety na Mallorce

Velmi častá otázka s velmi proměnlivou odpovědí. Určitě záleží o jaký typ výletu se jedná, co vše je v ceně a tak dále. Každopádně pokud i tak chcete mít nějaké cenové rozpětí alespoň pro představu, pak počítejte od nějakých 5€ / osoba za běžné vstupy až po 200€ / osoba, kde již dostanete opravdu VIP služby a výlet si užijete.