Teambuildingové akce

Co je teambuilding?

| 6. Října, 2015

Teambuildingové zájezdy spočívají na skupinách, skládající se z více lidí – například zaměstnanců, kteří se mají sbližovat a utužovat své vztahy. Teambuildingová akce se skládá z jedné skupiny, nejlépe ale ze sudého počtu skupin po stejném počtu lidí v jedné skupině.

Teambuilding

Pro koho je teambuilding vhodný

Team Building nejčastěji vyhledávají hlavně větší firmy, kvůli souhře, spřátelení se a poznání zaměstnanců mezi sebou. Obvykle se tedy Teambuilding provádí, když do firmy přijde nový zaměstnanec a vedoucí by ho rád zařadil do kolektivu, samozřejmě to neznamená, že Team Building není pro stávající zaměstnance, kteří v dané firmě pracují už nějaký ten rok, ba naopak, je dobře, čas od času uspořádat Teambuildingovou akci, aby se zaměstnanci uchovali v kondici, co se týče spolupráce mezi sebou - spolupráce je přece vždycky velmi důležitá.

Jak probíhá teambuilding

Firma, která vyhledává Teambuilding zkontaktuje nějakou jinou firmu (cestovní kancelář), která poskytuje služby Teambuildingu, objedná se destinace, kde se zájezd bude konat, ubytování, stravování, doprava a firma poskytující tyto služby sama vymyslí program na celý zájezd pro všechny účastníky. Většinou se jedná zejména o nějaké kolektivní, či společenské hry, kde se musí více spolupracovat, aby se zaměstnanci naučili pracovat spolu a seznámili se. Program by měl zahrnovat aktivity, kde je možnost masivní účasti. Dobré aktivity jsou třeba: Paintball, Laser Game, Rafting, motorové aktivity jako třeba motokáry a samozřejmě nějaký ten kontaktní kolektivní sport jako třeba fotbal, florbal, hockey, basketball, baseball.

Naše zkušenosti:

Z našich zkušeností je vhodný například zimní zájezd do některého lyžařského střediska. Ideálně s hotelem, který nabízí i wellness, kde se všichni setkají a popovídají si. Na sjezdovce si mohou zazávodit a každý předvést své umění. Nakonec se všichni potkají v aprés ski na nějaký dobrý drink. Podívejte se na naší kompletní nabídku teambuildingu.