Poznávací zájezdy

Cesta za poznáním

| 5. Října, 2015

Cestovní ruch má mnoho druhů a forem zájezdů. Obyčejný zájezd znamená, vyjetí klienta potencionální cestovní kanceláře mimo domov na určitou dobu. Zájezd jako takový by měl obsahovat alespoň tyto dvě služby: Doprava, Ubytování

Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd je specifický tím, že klienti vyjíždějí nejčastěji do zahraničí za účelem poznání dané destinace. Jedná se tedy o poznávání především kultury, místní fauny a flóry, gastronomie, mateřského jazyka, mentality místních obyvatel. Poznávací zájezdy se dají provozovat po takřka celém světě, kromě oblastí neklidů.

Jak je možné poznávat

Uvádějí se 2 formy poznávání: 1. Forma je taková, kdy klienti na poznávacím zájezdu jednají tzv. na vlastní pěst a začínají poznávat bez průvodce, nebo si jen půjčí automobil a projedou si veškeré pro ně zajímavé věci, které si samozřejmě můžou zjistit pomocí internetu ještě před odjezdem do dané destinace, nebo se na místě zeptat v nejbližším hotelu Concierge, či na informacích v nejbližším městě.

2.formou, která je asi většině příjemnější, ale o něco více nákladná, je poznávání s průvodcem. Pokud budete ubytováni v alespoň standartním ubytovacím zařízení, naleznete zde jisté programy, kde ubytovací zařízení spolupracuje s místní cestovní kanceláří a ta zase spolupracuje s místními průvodci. Takže si klienti můžou objednat program přímo v ubytovacím zařízení, kde za vás všechno vyřídí místní recepce, nebo se můžete dopídit kteréhokoliv jiného místního průvodce, který vám nabídne, co budete chtít a domluvit si s ním svůj vlastní program.

Poznávejte s námi

Pokud jste tedy zapálení cestovatelé, máte rádi památky, historii, kulturu mnohem raději než ležení na lehátku u moře s růžovým paraplíčkem ve sklence s procházkou po nejbližším městě, zvolte náš poznávací zájezd.