Poznávací zájezd Bali

Bali

| 6. Října, 2015

Bali je ostrov, ležící v oceánii mezi Jávou a Lombokem. Hlavním městem ostrova Bali je Denpasar, což je také zároveň centrem cestovního ruchu na Bali. Hlavní město má půl milionů obyvatel a celý ostrov obydluje 3,7 milionů obyvatel. Bali je největší turistickou destinací v celé Indonésii.

Bali

Místní fauna moc rozmanitá není, za to flóra je na Bali velmi bohatá, najdete tu například rafflesii, což je největší květina na světě. Takže jestli se zajímáte o rostliny a relax na nádherných plážích, Bali je rozhodně výborná volba pro vaši dovolenou. Další poznatky a rady najdete na našem blogu Bezva dovolená.

Proč jet na Bali?

Proč jet na Bali? Máte-li rádi tropické počasí, zejména vysoké teploty, pak je Bali určitě výbornou volbou dovolené pro vás. Bali leží v tropickém pásmu, tudíž jsou zde teploty opravdu vysoké, proto se také tato destinace nedoporučuje slabším jedincům, či jedincům trpící na astma apod.

Kam na Bali

Hlavní město určitě stojí za povšimnutí, už jen kvůli ubytování a stravování, především se zde ale také nachází významný chrám Pura Jagatnata, který byste rozhodně neměli vynechat, pojedete-li na Bali. Dále ve středu ostrova leží město Ubud, ve kterém se koná mnoho chrámových obřadů, zajímá-li vás duchovenstvo, nenechte si město Ubud určitě ujít.

Pura Besakih

To je chrám ležící na jihozápadě ostrova, kde se také tyčí nejvyšší hora ostrova, která je také zároveň aktivní vulkán Mount Angung. Chrám opravdu stojí za to neminout.

Máte rádi netopýry?

Pokud ano, vydejte se do jeskyně Goa Lawah. Tato jeskyně je obydlena několik tisíci netopýry, ale jestli nejste zrovna milovník temných zvířat, doporučujeme vám do jeskyně nevstupovat.

Gunung Kawi

je chrámový komplex již z 11. století. Část je vysekaná do skal a z Bali patří k velmi oblíbeným monumentům, který navštěvují cestovatelé zajímající se o poznávání.

Tirta Empul

Nedaleko Tampaksiring se nachází posvátný pramen, který má pro místní náboženskou hodnotu. Na pramenu byl postavěn chrám a několik bazénů, do kterých se jezdí koupat lidi z celého ostrova Bali.

Nechcete cestovat na vlastní pěst?

Bojíte se cestovat bez připrav, máte málo zkušeností s cestováním nebo máte rádi vše připravené? Připravíme vám dovolenou na míru na tento krásný ostrov i do jiných koutů světa. Pokud potřebujete další informace o Bali nebo dovolené na míru, kontaktujte nás.

Zájezdy na Bali

Kompletní nabídku námi nabízených poznávacích zájezdů na Bali naleznete na specializovaném webu, který se věnuje právě na poznávací zájezdy na Bali.