Lyžování mimo Evropu

Lyžování v Kanadě vás nadchne

| 21. Října, 2015

Lyžování v Kanadě vám na rozdíl od lyžování v Krkonoších nebo Alpách přinese úplně jiné zážitky. Čeká na vás úchvatný terén, nádherná vyhlídka. V kanadských horách na vás čeká jiná mentalita lidí, žádné stánky na každém rohu, i kvalitnější sníh.

Lyžařská střediska v Kanadě

V Kanadě můžete navštívit hned několik lyžařských středisek. Jedním ze známých středisek je Banff.

Allinclusive

Banff

Banff je malebné městečko ležící v nejzápadnější provincii Kanady ve Skalistých horách. Najdete zde tři známá lyžařská střediska: Lake Louise, Mount Norquay a Sunshine Village. Dá se zde lyžovat na ploše 42 km2 a stačí vám k tomu jediný skipas. Lyžovat můžete ve vymezeném prostoru na 270 tratích. Pokud se rozhodnete pro sjezd kdekoliv jinde v tomto přírodním parku, nefunguje zde lavinová služba a lyžujete na vlastní nebezpečí. Kanadští lyžaři tyto hranice nepřekračují.

Whistler

Středisko Whistler je tvořeno dvěmi horami a to Whistlerem a Blackcombem. Spolu tyto dvě hory vytvářejí největší lyžařské středisko západní polokoule. K dispozici máte více než 200 sjezdovek, z nichž nejdelší měří více než 11 km.

Apex Mountain

Apex Mountain nabízí nejlepší lyžování v Kanadě. Nabízí 67 sjezdovek o ploše 1112 akrů. Na své si příjdou i běžkaři na které čeká 56 km běžeckých tras. Středisko se nachází na hoře Beaconsfield v regionu Okanagan v Kanadě. Ročně zde napadne přes 600 cm sněhu. Jde o menší lyžařské středisko, které nabízí výborné podmínky na lyžování.

Cypress Mountain

Lyžařské středisko v Západním Vancouveru v Britské Columbii je místem pro perfektní lyžování. Konaly se zde i olympijské hry. Tento areál je 30 minut jízdy od Vancouveru a jezdit můžete na 53 známých sjezdovkách. Lyžařské středisko Cypress Mountain je odvozen z toho, že leží mezi třemi horami: Strachan, Black Mountain a Hollyburn Mountain. Říká se mu Cypress Bowl.