Last minute zájezdy

Co je last minute?

| 4. Října, 2015

Dneska velmi častý pojem mezinárodního významu. Last Minute v překladu znamená „Poslední chvíle“. Jedná se slevovou akci, kdy cestovní kancelář poskytuje slevu na celý zájezd, pár dní před počátkem zájezdu. Důvodem této slevové akce cestovní kanceláře je ten, že se cestovní kanceláři nepodařilo vyprodat celou kapacitu zájezdu, nebo třeba několik klientů muselo zájezd stornovat kvůli zdravotním nehodám, či práci. Raději, než aby jí zamluvená místa v hotelu propadla, prodají zájezd i s nulovým ziskem za cenu, že alespoň neprodělají. Poslední dobou se tento typ cestování stává trendem a někteří lidé dokonce ani nevyhledávají jiné zájezdy než s touto slevou. Proč taky ne, když se dá ušetřit v některých případech až 80% z původní ceny.

Last minute

Super last minute

S ještě větší slevou a úplně na poslední chvíli můžete využít nabídky super last minute zájezdů, které kanceláře nabízejí buď jako trik na neznalé cestovatele, nebo ze zoufalosti, protože prodej zájezdů se nevyvíjel, jak by potřebovali. U těchto zájezdů buďte zvlášť opatrní a s výběrem si nechte si raději poradit od zkušenějších. Rádi vám poradíme s výběrem a zařídíme celý zájezd. Dokonce si i můžete vybrat super last minute některý od našich partnerů.

Výhody Last minute:

O poznání nižší cena než byla stanovená původně. Navíc pokud jste se náhle rozhodli pro dovolenou, nemusíte nic plánovat dopředu. Takřka lze večer přes online systémy zaplatit a ráno se rovnou vydat na letiště.

Nevýhody Last Minute:

Pokud chcete vzít na dovolenou třeba rodinu, nebo nějakou více početnou skupinu a vybrali jste si nějaký Last Minute zájezd, tak asi nepochodíte, protože Last Minute zájezdy většinou mají velmi omezený počet míst. Výběr zájezdů je velmi omezen jako když nakupujete ve výprodeji, také vždycky nemusí mít vaši velikost. Ve většině případech se na Last Minute neplatí žádné zálohy a celý zájezd se platí rovnou v hotovosti na dané cestovní kanceláři.

Last minute nejen k moři

Last minute zájezdy se nemusí vztahovat jen na dovolenou u moře. Na poslední chvíli můžete jet i klidně na nějaký lyžařský zájezd, který je ke konci nebo i v průběhu sezóny zlevněn.