First minute zájezdy

Co je first minute?

| 3. Října, 2015

Dneska velmi častý pojem mezinárodního významu s populární odezvou. First Minute v překladu znamená „První chvíle“. Jedná se o jistou slevovou akci, kdy cestovní kancelář, vymyslí nějaký zájezd a hned po tom, co ho cestovní kancelář uvede na trh, je tento zájezd do omezené doby zlevněn. Sleva je většinou do 20% z ceny zájezdu. Taková sleva může být příjemná pro někoho, kdo je ochotný jí plánovat několik měsíců dopředu.

First minute

Proč cestovní kanceláře nabízejí first minute?

Jde o to, že jako každá jiná firma v kterémkoliv oboru, chce i cestovní kancelář mít co největší počet prodaných produktů. Kvůli jistotě prodeje nasmlouvaných kapacit v hotelu, jsou ochotni pro včasné zájemce vytvořit výhodnou nabídku. Pokud již zamluvený zájezd je stornován, kancelář si nechá jisté storno poplatky a zájezd může nabízet jako last minute.

Výhody First minute:

Jednoznačně levnější zájezd oproti tomu mimo slevovou akci. Dále se na First Minute většinou snižuje i záloha, takže se ničím nezavazujete tak vysokou částkou

Nevýhody First Minute:

Jelikož se First Minute objednává vždy na začátku sezóny, termín zájezdu je daleko, a nemůžete vědět, co se během chvíle čekání na termín odjezdu může stát. First Minute je tedy jen pro lidi, kteří mají možnost si naplánovat dovolenou dopředu.

First minute zájezdy od nás

Jako cestovní kancelář, která se specializuje na tvorbu zájezdů typu dovolená na míru, nemáme vlastní zájezdy tohoto typu. Ale v rámci našich služeb zprostředkováváme first minute zájezdy partnerských kanceláří. Rádi vám pomůžeme s výběrem a dalšími nezbytnostmi okolo cestování.