Dovolená za teplem

Dovolená v Exotice

| 24. Října, 2015

Ročně vycestuje na exotickou dovolenou přes 100 000 Čechů. Polovina z toho cestuje s cestovní kanceláří. Mezi nejpopulárnější destinace patří Thajsko, Dominikánská republika a Kuba. Aerolinky vycházejí vstříc cestujícím a tak nabízejí přímé charterové lety na Jamajku, do Vietnamu, Venezuely, do Salvadoru a dalších zemí.

Exotická dovolená

Kam se tedy za exotikou můžete vydat?

Maledivy

Maledivy jsou rájem na zemi. Nachází se přímo ve středu Indického oceánu, kde leží 1200 ostrovů a malých ostrůvků. Osídlených je pouze 200. Turisty láká azurově modré moře, bílé písčité pláže a pestrý podmořský život. Při vstupu do země vám je vydáno 30 denní turistické vízum. Váš pas musí mít platnost nejméně 6 měsíců od data, kdy vstoupíte do země.

Dominikánská republika

Další země, kam se můžete vypravit za exotikou je Dominikánská republika. Lákat vás zde jistě budou nádherné prosluněné pláže, čistě bílý písek a nádherné moře v barvě azuru. Dominikánská republika se nachází na ostrově Hispaniola a ze severu ji omývá Atlantský oceán, na jihu Karibské moře. Letadlem se zde dostanete přímou linkou z Prahy. Není nutné vyřizovat si vízum, po příletu si zakoupíte turistickou kartu za 10 dolarů. Ideální je tuto destinaci navštívit od října do dubna, kdy tady téměř neprší. Zdejší pláže patří do seznamu UNESCO. Nejznámější pláží je Bavaro v letovisku Punta Cana.

Kuba

Chcete-li navštívit Kubu, nejlepším obdobím je duben, kdy tady pomalu díky teplému počasí i v jiných částech světa ubývá turistů. Navštívit můžete letovisko Varadero či ostrůvky Cayo Largo, kde se můžete opalovat i koupat nazí. Cayo Coco nabízí nepřekonatelné zážitky při potápění. 80 km od Havany naleznete krokodýlí farmu. Hlavní město Havana vám naopak nabízí pestrý kulturní i noční život. Navštivte nejstarší divadlo Gran Teatro de La Habana, které hraje od roku 1837. Nejslavnější bar je La Bodeguita, kde sedával i slavný Ernest Hemingway.