Zájezd na FC Barcelona

FC Barcelona

| 6. Března, 2016

Barcelona je jeden z nejúspěšnější fotbalový tým za poslední desetiletý. Svým herním stylem naprosto dominuje na fotbalových trávnících a jen těžko hledá konkurenci v domácí lize. V Evropských soutěžích se pravidelně probojuje do vyřazovací části Ligy mistrů. Druhé největší město Španělska je domovinou slavného týmu FC Barcelona. Ve městě je ještě jeden fotbalový tým Espanyol Barcelona, ale ten zůstává daleko za výkoností svého městského soka.

Největší derby však není zápas s městským rivalem, nýbrž s týmem hlavního města Španělska s Realem Madrid. Těmto zápasům, kteří sledují fanoušci fotbalu po celém světě se říká „EL Clásico“. V překladu „klasika“. Jeden z možných důvodů proč se těmto zápasům tak říká je proto, že právě Bílý balet bojuje právě s Barcelonou o ligový titul. Dlouho nadvládu těchto španělských velkoklubů nedokázal nikdo ukončit.

V prvním týmu Barcelony působí mnoho odchovanců, který pak v týmu tráví i celou svojí aktivní kariéru pro příklad je to Carles Puyol, Iniesta nebo třeba největší hvězda fotbalu Lionel Messi. Barcelona hraje své zápasy na stadionu nesoucí jméno Camp Nou, který dokáže naplnit kapacitu až 100 tisíc diváků. Davy vracející se z fotbalového zápasu pak proudí ze stadionu až jednu hodinu. Camp Nou znamená v překladu nové hřiště, ovšem stadion už je otevřený od roku 1957. Permanentky ke vstupu na domácí stadion se dědí. Dostat se do publika na sledování katalánského týmu je tak pro fandy obtížné.

Barcelona byla založena v roce 1899 a již od svého založení má klub heslo: Barcelona je víc než klub. Fotbalový tým byl založený společně s basketbalovým, házenkářským, hokejovým a futsalovým. Původní znak si Barcelona převzala od města, který používala do roku 1910, kdy ho nahradil současný znak od neznámého umělce. Katalánsko usiluje od odtržení od Španělska, kvůli tomu hrozí Španělské lize BBVA, že by přišla o jeden z nejlepších týmů hrající na starém kontinentu.

FC Barcelona – vstupenky

Máte zájem o vstupenky na zápas Bayernu na domácím nebo cizím hřišti? Určitě vám nabídneme lístky různých kategorií na jakýkoliv zápas.

FC Barcelona - letecký zájezd

Správným výběrem letu můžete přiletět těsně před zápasem a ihned po zápase odletět zase zpět domu. My ale doporučujeme prodloužit si pobyt v tomto krásném městě a projít si jeho památky. Podívejte se na námi nabízený poznávací zájezd do Barcelony.

FC Barcelona

Melia Cayo Santa Maria

Cayo Santa Maria

32900 Kč/os

Melia Las Antillas

Varadero

35100 Kč/os

Nh Capri

La Habana (Havana)

38000 Kč/os

Memories Varadero Beach Resort

Varadero

30500 Kč/os

Be Live Habana City Copacabana

La Habana (Havana)

29300 Kč/os

Dos Mares

Varadero

29200 Kč/os

Zaza

32600 Kč/os

Playa Vista Azul (Ex. Ocean Azul)

Varadero

37700 Kč/os

Grand Bahia Principe Punta Cana

Punta Cana

38903 Kč/os

Grand Bahia Principe Punta Cana

Punta Cana

37183 Kč/os

Impressive Resort & Spa

Punta Cana

29790 Kč/os

Catalonia Bávaro Beach

Punta Cana

38595 Kč/os

Riu Naiboa

Punta Cana

37310 Kč/os

Sorea Hutník I.

Vysoké Tatry

2512 Kč/os